Teatrzyk objazdowy pt."Kozucha Kłamczucha"

27.09.2023r gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy Teatr Lalek Pinokio z przedstawieniem edukacyjno -profilaktycznym pt.” Kozucha Kłamczucha”. Bajka przedstawiała historię Sierotki Paulinki, która poszukując pracy i miejsca dla siebie, trafia do domu gospodyni, gdzie ma zaopiekować się podstępną Kozą. Kozucha okłamuje gospodynię, przez co dziewczyna traci pracę, jednak oszustwa szybko wychodzą na jaw i sama Koza zostaje wypędzona. Przedstawienie w sposób humorystyczny pokazało ,że kłamstwo ma krótkie nogi ,a w życiu nie należy oszukiwać oraz, że żerowanie na cudzej dobroci nie popłaca. Prawda wcześniej czy później wyjdzie na jaw, a miłość i dobroć potrafią czynić cuda. Dzieci obejrzały kukiełkowy spektakl z zachwytem. Profesjonalna oprawa dźwiękowa, doświadczeni artyści oraz piękne duże lalki zachwyciły małych widzów. Przedszkolaki po zakończeniu występu nagrodziły aktorów głośnymi brawami.