Ogólnopolski Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci.
W tym roku również i nasze dzieci wzięły udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu. Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nauczyciele i dzieci zyskały dostęp do merytorycznych materiałów, które pomagają nam w proekologicznej edukacji.