Dzień Dinozaura

27.02.2023r obchodziliśmy Światowy Dzień Dinozaura. Dzień ten przybliżył dzieciom historię tych prehistorycznych zwierząt.
Specjalnie zaaranżowany korytarz na wzór Parku Jurajskiego bardzo oczarował dzieci. Przedszkolaki musiały przejść przez zarośla żeby dostać się do Parku Dinozaurów do którego prowadziły znaki informacyjne. Kto wszedł do Parku mógł zobaczyć mnóstwo Dinozarów, gniazdo w którym wykluwały się małe dinozaury, wulkan, liany oraz mnośtwo zielonej roślinności. Każdy mógł się przebrać w strój dinozaura i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Panie przygotowały ciekawe dinozaurowe zabawy i zadania. Dzieci musiały zamienić się w paleontologów i zdobyć wiele informacji i dinozaurach, wykopać szkielet dinozaura, przejść śladami dinozaura przez tor przeszkód.
Olbrzymią radość dała zabawa z latarką która podświetlała jaja dinozaurów i w ten sposób dowiedzieliśmy się co jest w środku. Kolejną sensoryczną atrakcją było odmrożenie jaj dinozaurów w którym znajdowały się małe dinozaury. Cel był jeden! Wydostać dinozaury ! Próby wyciągnięcia dinozaura z zamarzniętego jaja skłaniały dzieci do eksperymentowania. Dzieci nie poddawały się i wszyscy dążyli do uwolnienia dinozaurów, satysfakcja była ogromna gdy się udało i dinozaury zostały uwolnione:)
Przedszkolaki wykonały przepiękne prace plastyczne oraz zjadły ciasto dinozaurowe przygotowane przez jedną z mam.

Dzieci bawiły się w tym dniu znakomicie a dekorację Parku Jurajskiego można było podziwiać przez cały tydzień 🙂