Zajęcia edukacyjno-czytelnicze pt."Fascynujący świat pszczół"

8 maja gościliśmy w Przedszkolu Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej z Rudnika. Opowiedziały nam o życiu pszczół, pracy pszczelarza i jak to właściwie jest z tym miodem skąd się bierze i ile pracy wykonuje pszczółka by go wytworzyć.

Panie przywiozły ze sobą różne rekwizyty związane z pracą pszczelarza min. kapelusz, ule,podstawki pod nie, ramki, podkurzacz, podkarmiaczki, dłuto pasieczne, szczotka do omiatania pszczół, pojemniki na miód. uczestniczyliśmy w zabawie ruchowej pt"Lot trzmiela".
Najlepszą atrakcją był pokaz prawdziwych pszczół robotnic, królowa musiała zostać w ulu.
Efektem finalnym zajęć była degustacja dwóch rodzajów miodu. Oba były pyszne:)
My również sprawiliśmy niespodziankę Paniom i zaśpiewaliśmy piosenkę o książkach z okazji Dnia Bibliotekarza.

Z tej okazji życzymy Paniom Bibliotekarkom oraz wszystkim pracownikom Bibliotek i Czytelni dużo sukcesów w pracy zawodowej, uśmiechu na twarzy, niech każdy dzień będzie owocny i twórczy, a kontakt z czytelnikiem oraz z książkami zawsze przynosił satysfakcję:)