Spartakiada

Jubileuszowa Spartakiada Przedszkolaków w Rudniku

W piątek 28 kwietnia odbyła się X edycja - Jubileuszowa Spartakiada Przedszkolaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudniku.
Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Rudnik. Uroczyste otwarcie spartakiady było dla wszystkich niezwykłym przeżyciem, dzieci mogły poczuć się jak na prawdziwej olimpiadzie. Każde Przedszkole wprowadzone było na halę sportową w rytm wesołej muzyki z oznaczonym transparentem swojej miejscowości. Następnie reprezentant każdego przedszkola wniósł wspólnie z innymi flagę olimpijską, która później została wciągnięta na maszt. Nie zabrakło zapalenia znicza olimpijskiego oraz odśpiewania hymnu Spartakiady co było bardzo wzruszającym momentem.
Po uroczystym otwarciu Spartakiady rozpoczęły się konkurencje sportowe. Organizatorzy zadbali o dostosowaniu konkurencji do wieku dzieci.
Była to wspaniała zabawa połączona z odrobiną rywalizacji ale również integracją dzieci. Dzieci z uśmiechem na twarzy pokonywały przeszkody a Panie wiernie kibicowały swoim podopiecznym.
Na zakończenie imprezy każde Przedszkole otrzymało podziękowanie, puchar, medale i prezenty.

Dziękujemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Rudniku za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy wspierającej aktywność ruchową i łączącej wszystkie Przedszkola Gminy Rudnik.