Dzień Wody

Światowy Dzień Wody

30.03.2023r gościliśmy w Przedszkolu już po raz kolejny Panią Małgorzatę Drobnicką - bibliotekarkę z Filii w Łubowicach.
Pani Małgosia zorganizowała zajęcia edukacyjno-czytelnicze na temat wody - jak bardzo ważna i potrzebna jest woda począwszy od nas ludzi po wszystko co nas otacza. Przekazane zostały ciekawostki - ile wody jest w organizmie człowieka, ile wody zużywa się podczas produkcji np. bluzki, skąd czerpana jest woda, co jest jej źródłem, że mamy wodę słodką i słoną. Dowiedzieliśmy się, że nie wszyscy ludzie mają się tak dobrze jak my i niektórych krajach wody brakuje. Wspólnie z Panią Małgorzatą zastanowiliśmy się co trzeba robić by oszczędzać wodę. Przedszkolaki trafnie mówiły o swoich pomysłach i rozwiązaniach.

Obejrzeliśmy dwa ciekawe filmy edukacyjne o wodzie oraz wysłuchaliśmy wierszy na ten temat.
Na koniec zajęć każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z pięknie udekorowanym parasolem.

Dziękujemy za spotkanie 🙂