Wycieczka przedszkolna

Wycieczka przedszkolna 20.03.2023

Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością ! A to dlatego, że jechaliśmy na naszą przedszkolną wycieczkę.

W poniedziałek 20.03.2023r Brzeźnickie Przedszkolaki przybyły do przedszkola z plecakami i bardzo dobrym humorem 🙂
Mimo że pogoda czasami robiła nam psikusa to humor nas i tak nie opuszczał. Podczas wycieczki zwiedziliśmy Państwową Straż Pożarną w Raciborzu, obejrzeliśmy film animowany w Raciborskim kinie "Bałtyk" pt. "Wróżka Zębuszka" a na sam koniec bawiliśmy w sali zabaw "Gapcio" gdzie również zjedliśmy pizzę.


Strażacy oprowadzili nas po remizie strażackiej, pokazali nam wozy strażackie, każdy Przedszkolak mógł przymierzyć hełm oraz wejść do wozu strażackiego i zobaczyć dyspozytornię. Zademonstrowany został zjazd po rurze oraz jak ubiera się strażak do akcji. Nasze Panie zostały podniesione w koszu strażackim do 22m - powiedziały nam, że z góry wyglądaliśmy jak małe mróweczki. Dziękując za tak fajne zajęcia odśpiewaliśmy strażakom 100 lat!! Kolejną atrakcją był przejazd do kina. Bajka o wróżce Violetce która okazała się być nie zębuszką tylko wróżką kwiatuszką bardzo spodobała się dzieciom.

Ostatnią atrakcją była zabawa w sali zabaw "Gapcio". Były tam baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie,ruchome wiszące mostki, trampoliny do skakania, tajemnicze labirynty, automaty do gier oraz kąciki tematyczne. Każde dziecko znalazło tam swoje miejsce i wszyscy byli zadowoleni ze wspólnej zabawy.


Wycieczkę można zaliczyć to udanych:) To był bardzo wesoły dzień 🙂