Teatrzyk pt. "Dobro zawsze wraca - historia Szewczyka Dratewki"

W czwartek 16.03. odwiedził nas "Teatr Lalek Kukiełka" . Teatr Lalek KUKIEŁKA pracuje na własnych scenariuszach a poziom przedstawień dopasowany jest do wieku widza. Przedstawienia nie tylko zapewniają rozrywkę, ale przede wszystkim mają charakter profilaktyczny i wychowawczy.
Dzieci obejrzały przedstawienie pt."Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki” Historia biednego szewca, który bezinteresownie pomaga innym w potrzebie. Wzruszające a zarazem pouczające opowiadanie dla najmłodszych, które uczy, że dobre uczynki zawsze wracają. W przedstawieniu wystąpiło 15 lalek, ręcznie wykonanych przez Muzeum Lalki w Pilźnie. Bajka była w całości rymowana i łatwa w odbiorze. Dynamika akcji sprawiła, że dzieci z zapartym tchem śledziły losy Dratewki od samego początku aż do jej końca. Przenośna scena na której rozgrywa się akcja przedstawienia miała aż 3,5 metra szerokości i była podświetlana, a samo przedstawienie ubogacone było licznymi efektami specjalnymi w postaci dymów scenicznych oraz baniek mydlanych. Dla wszystkich dzieci przygotowane zostały specjalne zadania związane z przedstawieniem. Bohaterowie Przedstawienia: Szewczyk Dratewka, Czarownica, Królewna, Narrator, Kaczki, Mrówki, Pszczoły, Dwie wieśniaczki.