IMG-20230217-WA0032

Dzień Kota

Światowy Dzień Kota, Międzynarodowy Dzień Kota – święto obchodzone 17 lutego, np. we Włoszech i Polsce. Ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

W tym ciekawym dla dzieci dniu świetnie się wszyscy bawiliśmy. Panie przygotowały piękne kocie opaski oraz kocie zabawy. Dzieci musiały upolować myszki które później przyczepiły na serek, rozwiązywaliśmy zagadki na temat kotów, poznaliśmy ciekawostki o tych zwierzętach. Dzieci spróbowały wypić mleczko z talerzyka bez pomocy rąk, nawijaliśmy myszki na sznurek oraz dopasowywaliśmy kocie cienie do obrazka.
Każda grupa stworzyła śliczne prace plastyczne plastyczne. To był miły koci dzień 🙂