Dzień Babci i Dziadka 13.01.2023r

Dzień 13.01.2023r zapisał się w kalendarzu naszego Przedszkola jako pierwsza uroczystość w Nowym Roku 2023 - a świętowaliśmy w tym Dniu razem z naszymi Kochanymi Babciami i Dziadkami, bo to właśnie dla nich obie grupy przygotowały piękny występ.
Grupa starsza "Misie" rozpoczęła tańcem metodą aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss - już w tym momencie po tańcu rozgromiły się ogromne brawa, po których pojawił się jeszcze większy uśmiech u naszych "Misiów" , każdy starszak powiedział wierszyk o swoich dziadkach, przedstawiona została wesoła scenka o babciach na "ploteczkach" 🙂 . Zademonstrowana została scenka i pokaz pieczenia ciasta przy piosence pt."Najłatwiejsze ciasto w świecie".
Maluszki również pokazały się z jak najlepszej strony zaśpiewały piosenkę o Babci i Dziadku, wyrecytowali wierszyki a także nasze wspaniałe Pszczółki zatańczyły taniec w parach do piosenki pt. "Czerwone Jabłuszko" który skradł serce babć i dziadków":)

Obie grupy zaśpiewały również niemiecką piosenkę pt."Oma liebt Opapa" pokazując czynności związane z utworem a także odśpiewaliśmy razem STO LAT dla naszych Gości.

Dzieci rozdały piękne upominki i zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie się w ten tak wyjątkowy dzień jakim jest DZIEŃ BABCI I DZIADKA 🙂