Dzień Nieodległości

Dnia 9 listopada obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Z tej okazji odwiedziła nas Pani Bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej z Łubowic. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Przedszkolaki dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” oraz wyrecytowały wierszyk patriotyczny "Kto Ty jesteś ?- Polak Mały" Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Nasza Placówka wzięła w tym dniu udział w akcji #SzkołaDoHymnu odśpiewując hymn Polski.