Zajęcia zoologiczne

29 listopada 2023 roku nasze przedszkole odwiedziła Pani ze sklepu zoologicznego „ZOO-MAR” w Raciborzu. Pani pokazała dzieciom agamę, szczura i świnkę morską. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat zwierzątek. Poznały ich tryb życia i oraz sposób odżywiania się. Przedszkolaki dowiedziały się również jak je pielęgnować. Chętne dzieci miały okazję pogłaskać zwierzątka. Celem spotkania było rozwijanie właściwej postawy dzieci wobec zwierząt, a także ich bezpośrednia obserwacja. Każde dziecko teraz wie, że opieka nad zwierzakami to trudna i odpowiedzialna praca. W zamian za cenne informacje i możliwość obejrzenia zwierzaków, przedszkolaki wręczyły Pani laurkę, podziękowanie za zorganizowanie interesujących zajęć wraz z małym upominkiem. Dzieci otrzymały od Pani kolorowankę, która będzie wspomnieniem miłych i pouczających zajęć.