Wycieczka przedszkolna do Funzeum i Kolejkowa w Gliwicach

Grupy „Pszczółki" oraz „Misie” w dniu 10 listopada 2023 roku uczestniczyły w wycieczce autokarowej do „Kolejkowa” w Gliwicach. Już sama jazda autobusem i „zapakowane” plecaki były atrakcją. Na miejscu w „Kolejkowie” podziwialiśmy miniaturowy świat pomniejszony 25 razy i przedstawiający przeróżne sytuacje. Na makiecie można było zobaczyć między innymi życie na wsi, górskie wyprawy, akcję ratunkową, miasteczko westernowe, zamek, wesołe plażowanie oraz przeróżne śląskie budowle. Poruszające się pociągi i samochody a szczególnie pływający statek zrobiły ogromne wrażenie na dzieciach. A gdy światła lekko przygasły i nastała „noc” makieta rozświetliła się licznymi światełkami. Miny naszych przedszkolaków były bezcenne !!! Gdziekolwiek spojrzeliśmy zawsze udało się nam dostrzec coś ciekawego – nawet burzę i opady deszczu.
Po zwiedzaniu "Kolejkowa" poszliśmy do "Funzeum". Funzeum „w Gliwicach czyli "MUZEUM ŚWIATŁA I KOLORÓW". W Funzeum każde ze zwiedzających dzieci mogło wszystkiego dotknąć, wypróbować i odczuć na własnej skórze. Było to niezapomniane doświadczenie ponieważ pozwoliło nam się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna.
Czas spędzony w „Kolejkowie” i "Funzeum" minął nam bardzo szybko i wszyscy byli zaskoczeni, że czas wracać z powrotem. Pełni wrażeń i atrakcji dotarliśmy do naszego przedszkola , a słowa :”To było super” – mówią same za siebie.